Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Güzel Mesajlar

GÜZEL MESAJLAR

 

Başarı,kişinin başlangıç noktası ile ulaştığı yer arasındaki farktır.

İnsan yaşadıkça anlıyor ki ,kendi kayığını kendin çekmezsen bir yerlere gidemiyorsun.

Nereye gittiğini bilen adama bütün dünya yol verir.

Haksızlığa sapıp bütün insanların seninle beraber olmasını sağlamaktansa ;adaletle hareket edip ,tek başına kalmak daha iyidir.

Sihir yok, yalnızca sihirbazlar vardır.

Bir şey başarabilenler genellikle yüzde bin haklı olduklarına inanlardır.

Yürekten ilerle.Yürekten ilerlemezsen, onsuz ilerlersin.

Müthiş bir adanmışlık yoksa muhteşem bir zafer de yoktur.

Dünya üzerinde en güçlü silah ateşlenmiş insan ruhudur.

Birkaç sineğin ısırması yarışı kazanmaya azmetmiş bir atı durduramaz.

Bütün düşüncelerinizi elinizde yapmakta olduğunuz işin üzerine odaklayın.Güneş ışınları bir noktaya odaklanmadan önce orayı tutuşturmaz.

Başarının ilk kuralı konsantrasyondur.Bütün enerjiyi bir noktaya yönlendirip etrafa bakmadan o noktaya kilitlenmek gerekir.

Fikir bir benzin gibidir.Çok kişide benzin vardır.Fakat onu bir motora koyup çalıştırabilecek girişim,alevlendirecek kibrit yoktur.

Korku kimi zaman topuklarımıza kanat takar, kimi zaman da ayaklarımızı yere çiviler.

Korku gelecek bir kötülüğü beklemenin adıdır.

Yokuş aşağı gitmek kolaydır ;ama güzel manzara tepeden seyredilebilir.

Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez.

Yeteneklerini gizleme ,onlar kullanılmak içindir.bir şemsiye gölgede ne işe yarar.

Ben bilmediğimi bildiğim için diğer insanlardan akıllıyım (Sokrates)

Aklın süsü dil ; dilin süsü sözdür.
İnsanın süsü yüz;yüzün süsü gözdür.

Toprak, uğrunda ölen varsa vatandır.

Mutluluk denilen şey o kadar çok parçanın birleşiminden oluşmuştur ki her zaman için bir parçasını yanlış bir yere yerleştiririz.

Fukaraya, evine hırsız girdi, demişler.Üzerine kilitleyin kapıyı açlıktan ölsün ,demiş.

 İyi bir ata gücünden dolayı değil huyundan dolayı değer verilir.

Hata edip de düzeltmemek İşte asıl hata budur.

Zihin fukara olunca fikir ukala olur.

Küçük kafalar kişileri, orta kafalar olayları ,büyük kafalar ise fikirleri konuşur.

Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.

Bir önyargıyı ortadan kaldırmak bir atomu parçalamaktan daha zordur.

Irmaklarla kayanın savaşını hep ırmak kazanır;ama güçlü olduğundan değil sabretmesini bildiğindendir.

İnsanlar kıyafetleriyle karşılanırlar bilgileriyle ağırlanırlar, konuşmalarıyla uğurlanırlar.

Geçmişleriyle övünenler patateslerdir onların da en iyi kısımları toprağın altında kalmıştır.

Herkes tarafından sevilen biri olmaktansa güvenilir biri olmayı tercih ederim.

Bir amaca bağlanmayan ruh yolunu kaybeder ;çünkü her yerde olmak hiçbir yerde olmamaktır.

Bana benden olur her ne olursa ;başım rahat olur dilim durursa

Zamanın değerini yapacak işi olan bilir.

İki şey akıl hafifliğini gösterir:Söylenecek yerde susmak, susulacak yerde söylemek.

En iyi yönetim kendi kendimizi yönetmeyi bize öğretebilecek yönetimdir.

Ümit, insanın kendi ruhunu keşfetmesi ve ondaki iktidarı sezmesinden ibarettir.

Çok yaprak az meyve bu doğanın yasasıdır.Çok söz az iş bu da insanın hatasıdır.

Ümitle açılıp kazançla kapanan kitap iyi bir kitaptır.

Sevilmeyen yol kalabalıkken bile ıssızdır.

Sözü altın olanların susuşu intihardır

Hayatta yokluk da bolluk da arkadaşları birbirinden ayırır.

Para insan avlamak için çok iyi bir yemdir.

 

İnsan neşeyi elden bırakmazsa her musibetin üstesinden gelir.

 

İyiliği yalnız iyiler anlar kötülüğü herkes anlar.

Zirvede yılana da kartala de rastlarsınız ancak biri sürünerek diğeri ise uçarak çıkmıştır oraya.

Zenginlik kullanılacak bir silahtır ancak asla tapılacak bir mabet olamaz.

Işığı önüne al yürü gölgen arkadan ister gelsin ister gelmesin.

Suyu düşünmekle susuzluğu gideremez ,ateşi düşünmekle de ısınamazsınız.

 

Karanlığa söveceğine kalk bir mum yak.


Ramazan Bayram Mesajları

RAMAZAN BAYRAMINI DOYA DOYA YASAYALIM. HAYIRLI BAYRAMLAR! HER SEYE KADIR OLAN YUCE ALLAH, BIZLERI, DOGRU YOLDAN VE SEVDIKLERIMIZDEN AYIRMASIN! HAYIRLI VE BEREKETLI RAMAZAN BAYRAMLARI DILEGIYLE.

KUSKUNLERIN BARISTIGI, SEVENLERIN BIR ARAYA GELDIGI, RAHMET VE SEFKAT DOLU GUNLERIN EN DEGERLILERINDEN OLAN RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN. BAYRAMLAR O KADAR BUYULUDUR KI, GELISI BUTUN BIR YIL BEKLENIR VE GIDISINDEKI KEDER DE ANCAK BOYLE BIR IKINCI GELIS UMIDIYLE HAFIFLER. RAMAZAN BAYRAMINIZIN DA BOYLE BIR NESEYLE GELMESI VE TUM AILENIZI SEVINCE BOGUP EVINIZE BEREKET GETIRMESI DILEGIMIZLE. IYI BAYRAMLAR!

MUBAREK RAMAZAN BAYRAMI TUM ULUSUMUZA KUTLU OLSUN. ALLAH TUM INANANLARA NICE HUZURLU, BEREKETLI BAYRAMLAR NASIP ETSIN.

BAYRAMLAR,MILLI VE DINI DUYGULARIN, INANCLARIN, ORF VE ADETLERIN UYGULANIP SERGILENDIGI, BIR TOPLUMDA MILLET OLMA SUURUNUN SEKILLENDIGI, KUVVETLENDIGI GUNLERDIR. HEP BIR ARADA, SEVGI DOLU VE HUZURLU NICE BAYRAMLAR GECIRMEK DILEGIYLE, RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

BAYRAMLAR, INSANLAR ARASINDAKI KARSILIKLI SEVGI VE SAYGININ PERCINLENDIGI GUNLERDIR. BAYRAMLAR, INSANLARIN BIRBIRLERIYLE OLAN DARGINLIKLARINI UNUTTUKLARI, BARISTIKLARI, KARDESCE KUCAKLASTIKLARI GUNLERDIR

MUBAREK RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRIK EDER HAYIRLARA VESILE OLMASINI DILERIZ. BUHAYIRLI GUNDE DUALARINIZ KABUL OLSUN. DUALARINIZI EKSIK ETMEYIN...

BENIM OMRUMDE IRMAKLAR VARDIR SULARINDA HAYALLERIMI YUZDURDUGUM, BENIM OMRUMDE SEVDIKLERIM VARDIR BAYRAMLAR AYRI GECINCE UZULDUGUM. BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN!

 

Kurban Bayramı Mesajları

DELICE ESEN SEHER YELI, EN GUNESLI GUNLER, EN PARLAK GECEDIR BAYRAMLAR. YUREKLERDE BIR ESINTI VE BARIS PAYLASIMINA EN SICAK 'MERHABADIR' BAYRAMLAR. KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU, HER SEY GONLUNUZCE OLSUN?

KUSKUNLERIN BARISTIGI, SEVENLERIN BIR ARAYA GELDIGI, RAHMET VE SEFKAT DOLU GUNLERIN EN DEGERLILERINDEN OLAN KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...

YUREGINE DAMLA DAMLA UMUT, GUNLERINE BIN TATLI MUTLULUK DOLSUN. SEVDIKLERIN HEP YANINDA OLSUN, YUZUN VE GULUN HIC SOLMASIN. KURBAN BAYRAMIN KUTLU OLSUN...

GUZELLIK, BIRLIK, BERABERLIK DOLU, DAHA GUZEL VE MUTLU BIR KURBAN BAYRAMI DILIYORUZ. BUYUKLERIMIZIN ELLERINDEN KUCUKLERIMIZIN GOZLERINDEN OPUYORUZ.

HAYIR KAPILARININ SONUNA KADAR ACIK, KAZA VE BELALARIN BERTARAF OLDUGU KURBAN BAYRAMININ, YASADIGINIZ TUM SORUNLARI ALIP GOTURMESI DILEGIYLE

KURBAN BAYRAMINI SEVDIKLERINIZLE BERABER SAGLIK VE HUZUR ICINDE GECIRMENIZI DILERIZ. BAYRAM TUM INSANLIGA HAYIRLI OLSUN!

BIR AVUC DUA, BIR KUCAK SEVGI, SICAK BIR MESAJ KAPATIR MESAFELERI, BIRLESTIRIR GONULLERI, BIR SICAK GULUMSEME, BIR UFAK HEDIYE DAHA DA YAKLASTIRIR BIZI BIRBIRIMIZE...

HER ILKBAHARDA GELINCIKLERIN EN GUZEL BASLANGICLARI MUJDELEMESI GIBI, BU BAYRAMIN DA SANA VE AILENE MUTLULUK VE NESE GETIRMESINI DILIYORUM... IYI BAYRAMLAR!

KARDESLIGIN DOGDUGU, SEVGILERIN BIRLESTIGI, BELKI DURGUN, BELKI YORGUN, YINEDE MUTLU, YINE DE UMUTLU, YINE DE SEVGI DOLU NICE BAYRAMLARA...

BIRLIK VE BERABERLIGIMIZI, KARDESLIK VE DOSTLUGUMUZU EN SICAK SEKILDE HISSEDECEGIMIZ MUBAREK KURBAN BAYRAMINIZI TEBRIK EDER, MUTLULUKLAR DILERIM.

 

Kandil Mesajları

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet\'i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.


Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı kandiller.


Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah\'a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun kandili mübarek olsun.


Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz mübarek olsun.


Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.


Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsun ki Duaların kabul, kandilin mübarek olsun.


Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. Kandiliniz mübarek olsun.


Yakınlık ne mekanda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır kandiliniz mübarek olsun.

 

İslam\'ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun


Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Kandiliniz mübarek olsun.


Kalpler vardır sevgiyi paylaşmak için, insanlar vardır dostluğu yaşatmak için kandiller vardır kutlamak ve af dilemek için. Kandiliniz mübarek olsun.


Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmenizi dileriz.


Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.


Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun.


Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla\'ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.